Ernest Bryll- Urodzinowy koncert z członkami Jazgotu

Obok Jazgotu na urodzinowej scenie Ernesta Brylla wystąpili : Jolanta Majchrzak, Krystyna Prońko,  Marcin Styczeń,  Tadeusz Woźniak i Teatr Muzyczny od Czapy. Artystom  towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Grzegorza Urbana.  

 

Parę słów o Erneście Bryllu

Ernest Bryll to jeden z najwybitniejszych współczesnych poetów polskich, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz, krytyk filmowy, także dyplomata. Urodził się 1 marca 1935 roku w Warszawie. Dzieciństwo spędził w Komorowie Starym koło Ostrowi Mazowieckiej oraz w Gdyni. W 1956 ukończył wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszy tomik wierszy Wigilie wariata ukazał się w roku 1958 (w sumie wydał ich około czterdziestu). Poza poezją napisał wiele sztuk scenicznych, oratoriów, musicali, jak choćby legendarne już dzisiaj „Na szkle malowane” czy „Kolęda-Nocka”. Stworzył także setki tekstów piosenek. Wykonywali je m.in.: Dwa Plus Jeden, Myslovitz, Skaldowie, Stan Borys, Halina Frąckowiak, Marek Grechuta, Jerzy Grunwald, Halina Kunicka, Czesław Niemen, Daniel Olbrychski, Jerzy Połomski, Krystyna Prońko, Łucja Prus, Danuta Rinn, Maryla Rodowicz, Andrzej Rybiński, Urszula Sipińska.

jazgo

O Jazgocie

Jazgot to zespół, który łączy w niezwykły sposób tradycję i nowoczesność. To, co najlepsze w muzyce płynącej inspiracjami od rzeki Biały Dunajec po rzekę Dunaj, podane jest w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym.
To muzyka prezentowana przez artystów, którzy opanowali sztukę grania na swoich instrumentach tak dalece, że stać ich w równym stopniu na wirtuozerię i zabawę dźwiękiem.
Jazgot to zgrany zespół w stałym składzie, któremu towarzyszy grono zaprzyjaźnionych muzyków. Można więc powiedzieć, że jest to już prawdziwie wielka w składzie i w formie - orkiestra.

Dyskografia

więcej
Muzyko-sile-daj