Szymon Bobrowski

trąbka

Info

Trębacz, student Akademii Muzycznej w Katowicach. Pochodzi z Czarnego Dunajca. Laureat wyróżnienia dla improwizatorów na festiwalu JAZZDA 2009 (Świdnik), koncertował wielokrotnie na festiwalach „Wiosna Jazzowa” w Zakopanem. Współtworzy zespół Highlanders Group, gdzie łączy motywy góralskie z muzyką jazzową. Jest założycielem i liderem Big Bandu NBP. Współpraca z Jankiem Trebunią Tutką jest pierwszym jego powrotem do muzyki folkowej po wielu latach od dzieciństwa, kiedy to grał, śpiewał i tańczył w respołach regionalnych.

O Jazgocie

Jazgot to zespół, który łączy w niezwykły sposób tradycję i nowoczesność. To, co najlepsze w muzyce płynącej inspiracjami od rzeki Biały Dunajec po rzekę Dunaj, podane jest w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym.
To muzyka prezentowana przez artystów, którzy opanowali sztukę grania na swoich instrumentach tak dalece, że stać ich w równym stopniu na wirtuozerię i zabawę dźwiękiem.
Jazgot to zgrany zespół w stałym składzie, któremu towarzyszy grono zaprzyjaźnionych muzyków. Można więc powiedzieć, że jest to już prawdziwie wielka w składzie i w formie - orkiestra.

Dyskografia

więcej
Muzyko-sile-daj