Jarosław Spałek

trąbka, flugelhorn, vocal

Info

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako muzyk sesyjny nagrał 35 płyt, m. in. z Justyną Steczkowską, Andrzejem Krzywym, Zbigniewem Wodeckim, Krzysztofem Cugowskim, zespołem „Pogodno”. Grał w międzynarodowej orkiestrze salsowej, której twórcą był Jose Torres, a także w najlepszych polskich orkiestrach rozrywkowych: Kukla Band, Alex Band, Polska Orkiestra Radiowa. Na co dzień pracuje w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także z zespołem „Małżeństwo z rozsądku”, „Enerjazzer” oraz z Ryszardem Rynkowskim i Anną Serafińską.

O Jazgocie

Jazgot to zespół, który łączy w niezwykły sposób tradycję i nowoczesność. To, co najlepsze w muzyce płynącej inspiracjami od rzeki Biały Dunajec po rzekę Dunaj, podane jest w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym.
To muzyka prezentowana przez artystów, którzy opanowali sztukę grania na swoich instrumentach tak dalece, że stać ich w równym stopniu na wirtuozerię i zabawę dźwiękiem.
Jazgot to zgrany zespół w stałym składzie, któremu towarzyszy grono zaprzyjaźnionych muzyków. Można więc powiedzieć, że jest to już prawdziwie wielka w składzie i w formie - orkiestra.

Dyskografia

więcej
Muzyko-sile-daj