Jan Trebunia-Tutka

altówka, wokal

Info

Pochodzi z muzycznej podhalańskiej rodziny Trebunich Tutków, znanej nie tylko miłośnikom górskiego folkloru. Wychował się w Białym Dunajcu, gdzie miał okazję podsłuchiwać podhalańskich muzykantów. Sztuki lutnictwa uczył się od samych mistrzów w zakopiańskim Liceum Plastycznym. Nie bez powodu ukończył krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru – poza grą na skrzypcach jego drugą pasją jest projektowanie ubrań. Słynie więc nie tylko z gry na skrzypcach własnej roboty, ale występuje także w ubraniach własnego projektu, z parzenicami, które sam wyhaftował!
Jak napisano na stronie internetowej radiowej Trójki Jan mógłby swoim głosem spowodować lawinę. Kto miał okazję posłuchać go na żywo, wie o tym doskonale. Pod koniec 2010 ukazała się jego płyta Góry w sercu, wcześniej grał na altówce w rodzinnym zespole Trebunie Tutki, a także JazGot, który tworzy wraz z przyjaciółmi.

O Jazgocie

Jazgot to zespół, który łączy w niezwykły sposób tradycję i nowoczesność. To, co najlepsze w muzyce płynącej inspiracjami od rzeki Biały Dunajec po rzekę Dunaj, podane jest w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym.
To muzyka prezentowana przez artystów, którzy opanowali sztukę grania na swoich instrumentach tak dalece, że stać ich w równym stopniu na wirtuozerię i zabawę dźwiękiem.
Jazgot to zgrany zespół w stałym składzie, któremu towarzyszy grono zaprzyjaźnionych muzyków. Można więc powiedzieć, że jest to już prawdziwie wielka w składzie i w formie - orkiestra.

Dyskografia

więcej
Muzyko-sile-daj